Haberler

İMGİAD’dan 30 öğretmene ücretsiz sertifika verildi

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği ile Uzman Eğitmen Projesini hayata geçirdi.

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği (İMGİAD) İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Uzman Eğitmen Projesini hayata geçirdi. İMGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Eğitim Konfederasyonu Ege Bölge Başkanı Erdal Ataklı, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerini sunduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Konfederasyonu ortak projesi olan Uzman Eğitmen Projesini nihayet hayata geçirdik. Bu projede Ege Bölgesi’ndeki tüm öğretmenlere 11 dalda eğitim verildi. 4 gün boyunca Spor Gençlik Merkezi İmam Hatip Derneği’nde gerçekleştirilen ücretsiz eğitimlerde İzmir’in tüm ilçelerinden gelen Milli Eğitime bağlı öğretmenlerimiz burada eğitim gördü. Eğitimi veren Eğitim Konfederasyonu Başkanı Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali İlseven’di. Biz İMGİAD olarak naçizane bir durum yaratmak istedik. Normalde piyasada 3 bin ila 5 bin lira arasında olan belgeyi 30 öğretmenimize sponsor olarak takdim edeceğiz.”

FAHRİ DOKTARA VERİLDİ

Ataklı, projenin uygulanması konusunda büyük emeği geçtiğini belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Tahir Büdün’e Balkan Üniversiteleri adına Ali İlseven tarafından fahri doktora ünvanı verildiğini de söyleyerek, “Bu konuda fi̇ki̇r babalığı yapan bizleri bu projede ekip ruhuyla Eğitim Konfederasyonu’nun çalışmalarına destek veren Prof.Dr. Ali İlseven ve ekibine uzak yerlerden Bergama Kınık Ödemiş vb. ilçelerden gelerek eğitime, merkezdeki hocalarımızla birlikte katılım gösterip eğitim alan değerli öğretmenlerimize, eski Milli Eğitim Müdürü Seyfeddin Yılmaz’a, Bitlisliler Derneği Başkanı Mustafa Çağlar’a Finansder’den Emir Çetinkaya’ya, salon tahsisini yapan değerli başkan ve hocalarımıza kısacası bizleri bu projede yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.