Basında Biz

İMGİAD’dan sosyal sorumluluk projesine imza

İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı ve ekibi, taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan “Kardeş Okul” projesinin her aşamasında kendilerine destekçi olan İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği (İMGİAD) hemen hemen herkesin takdir ettiği projeleri olan “Kardeş Okul” projesine ilk günden beridir desteğini bir an olsun esirgemeyen, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a verdikleri tüm destekler için bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Makamında ziyaret ettiği Erol Ayyıldız’a yeni projeleri olan “Yaşayan Renkler” projesini de sunan İMGİAD ekibi, eğitime verdiği destekler için Erol Ayyıldız’a Mardin’e özgü Telkâri gümüşünden yapılma bir hediye takdim etti. Ziyaretin ardından “Kardeş Okul” projesinde gelinen noktayı ve yeni projelerini Erol Ayyıldız’a sunduklarını dile getiren Erdal Ataklı, “ Sayın valimiz ile İzmir Valiliği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mardin Valiliği ve Mardin’deki Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kardeş derneğimiz olan Mardinli Genç İşadamları Derneği’nin (MARGİAD) ortaklaşa oluşturduğu Kardeş Okul projesinin detaylarını konuştuk. Kendisine her şey için teşekkür ediyoruz. En baştan beridir yanımızda ve üzerimizden desteğini hiç çekmedi” dedi.

YENİ PROJELER DE SUNULDU

İMGİAD ekibi ziyarette Esra Seyhan ve Bünyamin Karakoç öncülüğünde hazırladıkları yeni projeleri olan gençlerle beraber hayata geçirecekleri, “Yaşayan Renkler” sosyal sorumluluk projesini de Erol Ayyıldız’a anlattı. Erol Ayyıldız ile birlikte projenin üzerinde hasbihal ettiklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Erdal Ataklı, “Sayın valimiz yeni projemizi de beğendiğini ve destek olacağını belirtti. Sağ olsun sosyal sorumluluk projelerimiz için en büyük destekçimiz sayın valimiz oluyor. Bizler de insanlara bir zerre katkımız oluyorsa ne mutlu bizlere deyip, yolumuza devam ediyoruz” dedi. İMGİAD ekibi ayrıca ziyarette Erol Ayyıldız’ın eğitime verdiği destek için Mardin’ e özgü Telkâri gümüşünden bir saat ve kolye hediye etti.

“YAŞAYAN RENKLER İZMİR”

İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a sundukları yeni projeleri “Yaşayan Renkler” projesini de gazetemize anlattı. Projenin topluma açık alanlarda yapılacak resimsel çalışmalar olduğunu belirten Erdal Ataklı, “Başlangıç olarak duvar grafiti çalışmalarıyla ortaya çıkmaya başlayan duvar resim sanatı, günümüzde resimsel boyutlara taşındı ve birçok bölgede devasa resimlerle halkın gözdesi oldu. Bu akım hız kesmeden günden güne büyümektedir. Türkiye’nin birçok yerinde uygulanmaya başlayan bu sanatsal çalışmaları İzmir’de de uygulanmasını istiyoruz. Projemiz ile şehirlerimizde artan ve görüntü kirliliğine neden olan beton yapılarını bir nebze de olsa sanatsal ve estetik bir hale getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: YUSUF ÇAĞIRTEKİN / İlk Ses Gazetesi