Projelerimiz

İmgiad’ dan örnek proje

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği, İzmir’in başta kamu kuruluşları olmak üzere sokaklarını güzelleştirmek için, duvar resimleri yapmayı hedefliyor.

İzmir’in duvarları konuşacak.!

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği, İzmir’in başta kamu kuruluşları olmak üzere sokaklarını güzelleştirmek için, duvar resimleri yapmayı hedefliyor. İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı, projeyi en yakın zamanda hayata geçireceklerini belirtti. Projenin koordinatörlerinden resim öğretmeni Esra Seyhan ise, “Bu projeyle bir nevi konuşan duvarlar inşa etmiş gibi olacağız” dedi

“İzmir, sınırlarını aşacak”

Projeye kısa bir zaman sonra başlayacaklarını söyleyen resim öğretmeni Esra Seyhan, “Hastaneler, belediyeler, çocuk esirgeme kurumları, huzurevleri gibi aklınıza gelebilecek tüm resmi kurumların duvarlarına resimler çizeceğiz, renklendireceğiz. İzmir’i renklendireceğiz. Daha sonra diğer illere de bu çalışmamızı yaymayı hedefliyoruz. Türkiye’nin 4 bir yanına açılmayı da amaçlıyoruz” diye konuştu. Projeyi hayata geçirmek adına çok kararlı olduklarını ifade eden Esra Seyhan, “Amacımız mesleklerimizi insanlara daha yaygın olarak gösterip, sevdirmek. Bu bağlamda hareket ediyoruz. Başkanımız Erdal Ataklı tam destek vererek arkamızda duruyor. Gençlere verdiği desteği, bir gençlik platformu kurarak gösterdi. Her projede yer alıyor ve eğitime gönül vermiş bir insan. Bu da benim kendi adıma İMGİAD bünyesinde olmak, İMGİAD için çalışmam için çok büyük bir istek veriyor. Kardeş okul projemiz de, tamamen eğitime destek vermek için oluşturuldu. Kardeş okul projesi bağlamında bende gönüllü olarak Mardin’deki 10 okulun duvarlarına resimler yapacağım” ifadelerini kullandı. Projenin diğer koordinatörü Bünyamin Karakoç ise, “Çok dikkat çekici bir projemiz var. Bizler çok heyecanlıyız. İnşallah gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra bu projeyi hayata geçireceğiz. Heyecanla bekliyoruz” dedi.

İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği (İMGİAD) sosyal projeler üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İMGİAD’ın bünyesinde oluşturulan Gençlik Platformu ilk projesini üretti ve yola çıktı. İzmir’in başta kamu kuruluşları olmak üzere sokaklarını güzelleştirmek için, duvar resimleri yapmayı hedefleyen platform, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın da desteğini aldı.

Erol Ayyıldız’ın projeyi beğendiğini söyleyen İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı, projeyi en yakın zamanda hayata geçiereceklerini aktardı. Projenin koordinatörlerinden resim öğretmeni Esra Seyhan ise, “Bu projeyle bir nevi konuşan duvarlar inşa etmiş gibi olacağız. Proje bizi çok heyecanlandırıyor ” dedi

RENGARENK DUVARLAR

İMGİAD bünyesinde böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için onur duyduklarını söyleyen Esra Seyhan, “Bir nevi konuşan duvarlar yerine geçecek. Duvarların dili olsa, bize neler anlatırlardı diye düşündük ve böyle bir proje yapabileceğimizi anladık. Bir sunum hazırladık ve Vali beyin yanına çıktık. Projemizi sunduktan sonra Vali bey de onayladı. Bu bir çeşit ön sunum oldu. Maliyet hesapları da yapılıp, tekrar Vali beye sunacağız” ifadelerini kullandı.

Duvar resimlerinin toplumsal bir sesleniş olduğunu düşündüğünü söyleyen proje koordinatörlerinden, İMGİAD Gençlik Platformu Üyesi ve aynı zamanda resim öğretmeni Esra Seyhan, “Amacımız resimlerimizi, eserlerimiz duvarlarda yaşatmak, resmi kurumların duvarlarını güzelleştirmek, duvarların daha hoş ve daha güzel bir şekilde görünüm kazanmasını sağlamak için bu yola çıktık. İnşallah güzel bir şekilde bu projeyi yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

GENÇLERE GÜVENİYORUM

İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı ise, “Kardeş okul projemizde sona yaklaşmışken, yepyeni bir projeyle da karşınıza çıktık. Gençlere çok güveniyorum. Bir gençlik platformu oluşturduk ve onlarda bize hemen bir projeyle döndü. Demek ki doğru yolda ilerliyoruz. ‘Yaşayan Renkler İzmir’ projesiyle İzmir’deki kamu kurumlarını rengarenk yapmayı hedefliyoruz. Sayın Vali beye projemizi sunduk. O da çok beğendi. İlerleyen günlerde İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi’ye de bir ziyaret planlıyoruz. Projemizi ona da anlatacağız” diye konuştu.