Projelerimiz

İmgiad’ dan teşekkür plaketi

İMGİAD tarafından düzenlenen ‘Kardeş Okul Projesi’ne destek verenler bir araya geldi.

(Gazetem İzmir/ Umut Erses)- İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği (İMGİAD) Başkanı Erdal Ataklı ve yönetim kurulu üyelerinin öncülüğünü yaptığı kardeş okul projesi çocukları sevindirdi. İzmir Valiliği, Mardin Valiliği, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen proje sonra Mardin’deki 10 tane okul, İzmir’deki 20 tane okulun desteğiyle yenilendi. Okuldaki öğrencilerin temel ihtiyaçlarının da karşılandığı proje sonrasında, projeye çeşitli desteklerde bulunan katılımcılara İMGİAD tarafından akşam yemeği düzenlendi.

İzmir’in Konak ilçesine bağlı tarihi Kemeraltı çarşısında bulunan Köfteci Mehmet’te düzenlenen yemeğe, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’in yanı sıra İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, Torbalı Devlet Hastanesi Müdürü Ahmet Akman, Mardinliler Vakfı Başkanı Rasim Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri, kentte bulunan sivil toplum örgütü ve hemşeri dernekleri başkanları, bürokratlar, destekte bulunan 20 okulun müdürü ve İMGİAD üyeleri katıldı.

İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı yaptığı açıklamada, “Bizim eğitime karşı sevdamız var. Biz içinde sizinde yer aldığınız İMGİAD yönetimi olarak Mardin’de yaşayan ve maddi durumu olmadığı için eksik okul araç ve gereçleriyle eğitimine devam etmeye çalışan öğrencilere destek olmak amacıyla böyle bir projeye imza attık. İzmir Valimiz Erol Ayyıldız’a konuyu dile getirdik, o da desteğini esirgemedi. Yola koyulduk, Mardin’e giderek kardeş derneğimiz MARGİAD üyeleriyle bir araya geldik, Mardin’de bulunan kurumları ziyaret ettik ve projeyi hayata geçirdik. Belirlenen okullara gerekli ihtiyaçları ulaştırmak üzere çalışmalarımızı İzmir’de tamamlayarak kısa bir sürede Mardin’e giderek ihtiyacı olan öğrencilerimizle temas ettik. Maddi ve manevi olarak harcadığımız emek bu sonuca ulaştığımız zaman biz İMGİAD yönetimini de mutlu olmuştur. Kardeş Okul Projesi kapsamında İMGİAD’a desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen yemek sonrasında projeye desteğini esirgemeyenlere İMGİAD tarafından teşekkür plaketi verildi.