Haberler

Mardinli genç işadamları tek çatı altında

İzmir’de kurumsal farkındalığa sahip işkolu derneği kurmak üzere bir araya gelen İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 İzmir’de yaşayan Mardinli genç işadamları İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği (İMGİAD) çatısı altında bir araya geldi.Kurucu başkanlığını Erdal Ataklı’nın yaptığı İMGİAD’ta ilk toplantı gerçekleştirildi. Kendisi de Mardinli olan iş adamı Ahmet Gümüş’ün Kahve Saltanatı’nda bir araya gelen Mardinli iş adamları derneğin yol haritasını belirlemek üzere istişare toplantısı düzenledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda kurucu üyeler ve üye adaylarının birbirleriyle tanıştığı toplantıda hemşeri derneklerinden farklı olarak kurumsal bir kimlikte, kurumsal farkındalığa sahip bir iş kolu derneği olunması yönünde görüş savunuldu. Derneğin kuruluşunda yer alan 9 asil ve 9 yedek yönetim kurulu üyesi sayıları ortak mutabakatla 15 asil ve 15 yedek yönetim kurulu üyesi yapılması yönünde değiştirildi.

TEK ÇATI ALTINDA

Toplantıda kurucu üyelere ve üye adaylarına seslenen Kurucu Başkan Erdal Ataklı, derneğin merkezinin İzmir olduğunu ve başka yerde şubesinin açılmayacağını belirterek, “Derneğimizi sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurduk. Derneğimiz, anayasamızın uygun gördüğü ve T.C. hükümetlerinin dış ülkelerle yaptıkları uluslararası anlaşmalar ve protokoller ölçüsünde, Türkiye’deki ve Ege Bölgesi’ndeki Mardinli genç işadamlarını bir çatı altında toplayarak tanışma ve kaynaşmalarını temin etmek, mesleki, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden bilgi alışverişini sağlamak, ilgili özel ve resmi kuruluşlarla münasebetlerini sağlıklı ve düzgün yürütülmesini üyelerin yararına sağlamak, üyelerine bu konuda yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur” dedi.

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu’ndan aldıkları yeterlilik belgesi ile İMGİAD çatısı altında gençlere eğitim vereceklerini sözlerine ekleyen Ataklı, en kısa sürede derneğin yönetim kurulu başkanını ve üyelerini seçerek faaliyete geçeceklerini açıkladı. Dernek merkezinin belirlenmesi, yönetim kurulu başkanı ve dernek organlarının bir dahaki yapılacak olan genel kurulda seçilmesi kararı ile ilk buluşma sona erdi.