Duyurular

İMGİAD ilk adımı attı

İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki Mardinli iş adamlarını bir araya getirme amacıyla kurulan İzmir Mardinli İşadamları Derneği, kurucu ve başkan Erdal Ataklı liderliğinde ilk genel kurulunu yaptı.

İlk olarak 2016 yılında Erdal Ataklı tarafından kurulan İzmir Mardinli İşadamları Derneği (İMGİAD), ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Erdal Ataklı liderliğinde yönetimde yer alacak tüm iş adamları ve çeşitli meslek gruplarından bireylerle bir araya gelinen organizasyonda, derneğin faaliyete geçirmeyi amaçladığı projelerin de tanıtımı yapıldı. Kurumsallık yolunda ilk ve önemli adımını da atan dernek, ilerleyen dönemlerde özellikle eğitim ve istihdam konularında faydalı olmayı, İzmir başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi’ndeki iş adamlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

“FAYDALI OLMAK İSTİYORUZ”

Genel kurul ile ilgili konuşan Dernek Başkanı Ataklı, dernek faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Amaçlarının eğitim ve istihdam çerçevesinde vatandaşlara faydalı olmak olduğunu dile getiren Ataklı, “İMGİAD’ın kuruluşuyla birlikte İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki tüm iş adamlarımıza ulaşmak istiyoruz. Onlarla birlikte kaynaşmak, işbirlikleri içerisinde olmak istiyoruz. Dernek binamız şu an tadilat içerisinde, kısa süre sonra bitirmeyi amaçlıyoruz. Dernek binamız da bittikten sonra açılışı gerçekleştirip, iş sahasında, eğitim sahasında faaliyetlerimize devam edip halkımıza, vatandaşlarımıza faydalı olmayı arzuluyoruz. Projelerimizin önceliği istihdam ve eğitim. Biz bu amaç doğrultusunda yola çıktık. Kültür faaliyetleri konusunda da İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Vakfı (MARVAK) ile İzmir Mardinliler Federasyonu’na (İMAF) desteğimizi vereceğiz. İMGİAD olarak her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.

Başkan Ataklı, organizasyon adına herkese tek tek teşekkür ederek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurulumuzu başarı ile tamamlamanın sevincini ve mutluluğunu yaşamaktayız. Toplantıya katılım gösteren genç iş adamlarımıza ve genel kurulumuzu onurlandıran İMAF Başkanvekili Cengiz Gökalp başkanımıza, vakfımıza temsilen Sait Başdaş Başkanımıza, Mekkiye Uludağ hanımefendiye, Ankara’dan ayağının tozu ile katılan yönetim kurulu üyemiz Hüsniye Erdoğan hanımefendiye, Uluslararası Eğitim Federasyonu Başkanımız Ali İlseven hocama, bizleri telefonla arayıp tebrik eden iş adamımız Musa Turan’a, Karabağlar Güçbirliği Platformu Başkanı Mustafa Çağlar ve Genel Sekreteri Mesut Özdemir kardeşime, iş kadınımız modaevi sahibi MARVAK Fahri Üyemiz Sümeyye Uran hanımefendiye, bizi mekanında ağırlayan mekan sahibimiz iş adamı Gümüş Unlu Mamulleri ve Kahve Saltanatı sahibi Ahmet Gümüş beyefendiye, Afganistan’dan bizi arayıp mesajını ileten Ataşemiz Mucip Uludağ’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: http://www.ilksesgazetesi.com